Centrum badawczo-rozwojowe Hydropress wystartowało z badaniami


Mamy to!  Centrum Badawczo Rozwojowe Hydropress z częścią handlowo-magazynową działa już w nowej lokalizacji.

 

Od maja 2023 r. działamy już pod nowym adresem. W październiku 2023 r. oficjalnie wystartowaliśmy też z projektami badawczymi.

Zapraszamy do współpracy:

 

CENTRUM BADAWCZO - ROZWOJOWE HYDROPRESS
ul. Sobieskiego 35b
84-230 RUMIA

pn - pt / 8.00 -16.00

cbr@hydropress.pl

 

Nowy obiekt w Rumi został zaprojektowany i wykonany w oparciu o najlepsze rozwiązania w budowie powierzchni magazynowo -przemysłowych. Zastosowano najnowocześniejsze materiały

oraz rozwiązania minimalizujące zużycie energii i negatywny wpływ na środowisko. Korzystaliśmy ze świeżych doświadczeń przy budowie poprzedniej dużej inwestycji - Centrum logistyczno-magazynowego

Hydropress w Elblągu Modrzewinie. 

 

Technologie przyrostowe druku 3D w hydraulice siłowej

 

W Centrum Badawczo - Rozwojowym  Hydropress prowadzone są działania w obszarze badania i implementacji innowacyjnych technologii i materiałów w branży hydrauliki siłowej. Laboratoria badawcze zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt i urządzenia, które umożliwiają efektywne prowadzenie ambitnych projektów RnD.

 

Główne obszary badawcze :

  • Technologie przyrostowe druku 3D (np.DMLS, FDM)
  • Skanowanie,  Reverse engineering i modelowanie 3D-CAD
  • Budowa i montaż kastomizowanych elementów hydraulicznych
  • Nowe materiały i kompozyty w hydraulice siłowej oraz powłoki zabezpieczające
  • Inne technologie addytywne

 

Druk 3D z metalu w technologii DMLS (direct metal laser sintering) to serce naszego projektu CBR HYDROPRESS. Umożliwia produkcję elementów, których nie da się wytworzyć za pomocą konwencjonalnych metod, takich jak odlew czy obróbka skrawaniem.

 

Nasza drukarka EOSM400, to jedna z największych maszyn do spiekania laserem proszków  metalowych. Objętość komory roboczej 40cm x 40cm x 40cm umożliwia wydruk dużych modeli lub całych serii produkcyjnych w jednym cyklu druku. Wydrukowane części są w pełni funkcjonalne, odpowiadają właściwościami odlewom pod względem gęstości i właściwościom mechanicznym. Odpowiedni projekt i optymalizacja pozwala zachować kluczowe elementy kształtu, parametry wytrzymałościowe, redukcję masy nawet do 80% w porównaniu do elementów wykonanych za pomocą obróbki ubytkowej.

 

Elementy wydrukowane z metalu mogą funkcjonować jako części stosowane w różnych gałęziach przemysłu, np. maszynowym, lotniczym, kosmicznym, wzornictwie przemysłowym czy medycynie. Maszyny i urządzenia do działań pre i post procesingu  przy druku 3D, tj. spektrometria, skanowanie, pomiary powierzchni, obróbka CNC pozwalają nam profesjonalnie prowadzić badania i usługi.

 

 

 

 

 

whatsapp