Hydropress organizuje warsztaty na Politechnice Gdańskiej
Firma Hydropress Hydraulika Siłowa przez lata wypracowała sobie silną pozycję w branży. Obecnie, po otwarciu Centrum Badawczo – Rozwojowego (CBR Hydropress) przy Trójmieście, będzie przyczyniała się do rozwoju branży, poprzez wdrażanie nowych rozwiązań, wykorzystujących nowoczesne metody wytwórcze. Ze szczególnym uwzględnieniem technologii addytywnych.
Takie działania, dla pełnej efektywności, wymagają połączenia potencjału przemysłu i nauki. Hydropress, realizując założenia swojego Centrum Badawczo-Rozwojowego, podpisał już pierwsze porozumienia o współpracy z jednostkami naukowymi, m.in. z Politechniką Gdańską, Politechniką Warszawską i Uniwersytetem Morskim w Gdyni.
Współpraca obejmuje nie tylko prace badawcze, ale również działania edukacyjne, w tym warsztaty, konferencje i staże dla studentów, a także współtworzenie nowych programów nauczania.
„Trudno zignorować potencjał druku 3D, patrząc na jego dynamicznie rosnący udział w produkcji przemysłowej na świecie. Jednak druk w metalu, który jest głównym punktem naszej agendy badawczej, stanowi wciąż temat mało rozpoznany i niezrozumiały dla kadry inżynierskiej” – stwierdza Michał Adamczyk, Dyrektor ds. Technicznych w Hydropress, i dodaje – „W wielu jednostkach naukowych inżynierowie nadal są kształceni w duchu wytwarzania tradycyjnymi metodami, budowania tradycyjnego łańcucha dostaw i projektowania z uwzględnieniem dotychczasowych ograniczeń produkcyjnych. Tymczasem tylko właściwe zrozumienie technologii druku 3D może zainicjować zmiany w modelach edukacyjnych, co przełoży się na zwiększenie udziału technologii addytywnych w przemyśle”.
W kwietniu 2024r. eksperci z Działu RnD Hydropress zorganizowali dla przyszłych inżynierów warsztaty pt. „Wytwarzanie Addytywne: Druk 3D z Metali”.
Zapraszamy na relację:
https://hydropress.pl/pl/rnd/warsztaty-dla-studentow-politechniki-gdanskiej-o-druku-3d-z-metali