Studenci politechniki w laboratoriach CBR Hydropress

Zgodnie z zapowiedziami, w czerwcu 2024 r. zaprosiliśmy studentów wybranych wydziałów Politechniki Gdańskiej do Centrum Badawczo - Rozwojowego Hydropress w Rumi.

 

 

Warsztaty, które rozpoczęły się prelekcją na temat produkcji addytywnej w technologii DMLS, obejmowały prezentację wszystkich laboratoriów CBR Hydropress tj.: Laboratorium Zabezpieczeń Antykorozyjnych, Laboratorium Druku FDM, Laboratorium Metrologii i Laboratorium Druku DMLS.

 

Studenci z Wydziału Mechanicznego i Wydziału Inżynierii Mechaniczno – Medycznej zapoznali się z działaniem nowoczesnego sprzętu, stanowiącego doskonałe zaplecze do prowadzenia badań w obszarze wykorzystania nowych technologii (wytwarzanie addytywne) i nowych materiałów w hydraulice siłowej. Uczestnicy warsztatów mieli unikatową okazję obejrzenia realnych sesji produkcyjnych druku 3D z metalu z użyciem największej w Polsce drukarki DMLS*.

 

 

„To dla nas niezwykle istotne, by potencjał naszych laboratoriów był w pełni wykorzystywany, stąd nasza otwartość na współpracę z jednostkami naukowymi. Po kilku miesiącach wspólnych działań z polskimi uczelniami mamy już pierwsze efekty, którymi pochwalimy się już wkrótce. Połączenie wysiłków badawczych środowiska biznesowego i naukowego to bardzo efektywne narzędzie, by wypracowywać rozwiązania, które będą realnie wpływać na rozwój branży hydrauliki siłowej.” – podsumowuje Michał Adamczyk, Dyrektor ds. Technicznych w Hydropress 

 

*Technologia DMLS - Direct Metal Laser Sintering - to selektywny przetop proszków metalowych takich jak aluminium, tytan, superstopy niklu, kobalt, chrom, stal nierdzewna czy narzędziowa, w wyniku którego powstaje metalowy element o wytrzymałości porównywalnej, a nawet wyższej niż w przypadku tradycyjnego odlewu. Z powodzeniem mogą funkcjonować jako elementy konstrukcyjne czy funkcjonalne w wielu branżach - motoryzacyjnej, lotniczej czy w medycynie.

whatsapp