Hydropress rozpoczął współpracę z jednostkami naukowymi

Współpraca pomiędzy przedsiębiorcami i nauką to podstawa rozwoju gospodarczego każdego państwa i przyszłość współczesnego rynku. Połączenie potencjału jednostek naukowych i biznesu, to wyjątkowa szansa, zwłaszcza dla branży przemysłowej.

 

W czwartym kwartale 2023 r. uruchomiliśmy centrum badawczo – rozwojowe, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, m. in.  z zakresu wytwarzania przyrostowego druku 3D w metalu (drukarka  DMLS EOSM400) i inżynierii odwrotnej (skaner 3D). Potencjał naszego działu R&D dostrzegły ośrodki badawcze z całej Polski.

Hydropress podpisał porozumienia o współpracy z Politechniką Warszawską, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Morskim w Gdyni. Trwają rozmowy z kolejnymi uczelniami w Polsce.

 

Tu znajdziesz więcej informacji o współpracy z uczelniami.

 

 

Biznes i uczelnie odgrywają też ważną rolę w kształtowaniu rynku pracy.

„Wynikiem współpracy Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i firmy Hydropress, obok wymiany informacji naukowo-technicznych, będzie organizacja staży dla pracowników naukowych, studentów i absolwentów uniwersytetu.

Jesteśmy też otwarci na inne formy współpracy – tworzenie programów stypendialnych, współorganizowanie konferencji i warsztatów, a także opracowywanie wspólnych programów nauczania.” – podkreśla Michał Adamczyk, Dyrektor Techniczny Hydropress Hydraulika Siłowa

whatsapp